Sıkça Sorulan Sorular

Ürünün malzemesi, boyutu ve ağırlığı nedir?

Soiley; toprak, kil ve minerallerden oluşan; bitkilerin, ihtiyacı olan besini ve suyu optimum seviyede almasını sağlayan, tamamen doğal malzemeler içeren bir karışımdan üretilmektedir. Ürünün toplam boyu 32 cm, toplam genişliği 14 cm, ve toplam ağırlığı 1.25 kilogramdır.

Hangi bitkileri yetiştirebilirim?

Soiley üzerinde daha önce denediğimiz ve başarılı şekilde yetiştirdiğimiz bitkilere internet sitemiz ve instagram hesabımız üzerinden ulaşabilirsiniz. Bunun yanında siz de yaratıcılığınızı kullanarak yüzeyde yetişmeye uygun saçak köklü bitkilerden, uygun ortamı hazırlayarak, birçok deneme yapabilirsiniz. Soiley ekibi olarak bizler de sizlere daha fazla seçenek sunabilmek adına çalışmalarımıza ve deneylerimize devam etmekteyiz.

İlk kullanımda neler yapmalıyım?

İlk kullanımdan önce tohumların veya bitki köklerinin yüzeye daha iyi tutunmasını sağlamak için Soiley’i yıkamalısınız. Ürün el yapımı olduğu ve hassas malzemelerden oluştuğu için bu işlem sırasında kırılmayı önlemek adına dikkatli olunuz. Daha sonra tohumları veya bitkileri yerleştirip iç kısma su doldurarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Videolu anlatım için tıklayınız.

Ne sıklıkla su eklemeliyim?

Bitkilerin çimlenme süresi olan ilk 10 günde su azaldıkça günlük yenileme yapmanız verimi artıracaktır. Daha sonraki dönemde yetişen bitkinin su ihtiyacına yönelik 3 ila 10 günde bir azalan suyu tamamlamanız yeterli olacaktır.

Bitkiler gerekli minerallere ve besine nasıl ulaşıyor?

Soiley’in ürün yapısı, ürün içinden suyu sızdırırken aynı zamanda karışıma eklenmiş besin ve mineralleri de bitkilere aktarır.

Tohumdan yetiştirmede bitkilerin olgunlaşması ne kadar sürer?

Süreç, yetiştirilen bitkilerin çeşidine göre farklılık göstermektedir. Kısa gövdeli otsu bitkiler yaklaşık 20 günde gelişimini tamamlarken, çiçekli bitkilerin gelişimini tamamlaması 6 ay ila 1 yıl arası sürebilmektedir.

Işık ve sıcaklık gibi faktörler önemli midir?

Geleneksel yetiştirme yöntemlerinde de olduğu gibi, bitkilerin sağlıklı yetişebilmeleri için sıcaklık ve gün ışığı çok önemli faktörlerdir. Bitkilerin uygun sıcaklıkta ve gün ışığı alan bir yerde yetiştirilmesine özen göstermelisiniz.

Aynı anda birçok bitki yetiştirmek için yapmam gerekenler neler?

Soiley, farklı yüzeylere sahip olması dolayısıyla aynı anda birçok kombinasyon denenmesine olanak sağlar. Aynı Soiley üzerinde yetiştirilen bitkilerin tohumlarının veya köklerinin birbirine karışmamasına ve benzer şartlarda yetişmeye uygun bitkiler olmasına dikkat etmelisiniz.

Ürünün bir ömrü var mıdır? Tekrar kullanılabilir mi?

Soiley’i üzerindeki bitkileri değiştirerek tekrar tekrar kullanabilirsiniz..

Ürünün gelmesi ne kadar sürer ve ek kargo ücreti ile karşılaşacak mıyım?

Ürün, siparişinizden sonra iki iş günü içinde kargoya verilir ve uzaklığa bağlı olarak kargo şirketi tarafından en kısa sürede teslim edilir. Kargo ücreti tarafımızca karşılanmaktadır. Sipariş durumunu takip edebilmeniz için kargo takip numarası tarafımızdan tahsis edilecektir.

Soiley’i nerelerden sipariş edebilirim?

Soiley, Türkiye’nin her noktasından internet sitemiz aracılığıyla siparişe açıktır. Yurtdışı siparişleri için ise çalışmalarımız devam etmektedir.

Ürünüm hasarlı teslim edilirse ne yapmalıyım?

Ürününüzün hasarlı teslim edilmesi durumunda, ürün üzerindeki emniyet şeridini açmayınız. Daha sonra “Kırık Ürün Bildirim Formu”nu doldurarak iade sürecini başlatabilirsiniz.

Ürün iadesi yapmak mümkün mü?

Ürünü iade etmek istemeniz durumunda, teslim aldıktan sonraki 14 gün içerisinde iletisim@soiley.com adresine ulaşarak iade talebinde bulunabilirsiniz. Talebiniz sonrasında ürünü ücretsiz iade edebilmeniz için kargo iade kodu paylaşılır. “Hasarlı Ürün Bildirim Formu” doldurmadıysanız, ürününüzü hasar görmemiş ve faturası içinde olacak şekilde iade etmelisiniz. Ürün tarafımıza ulaşıp iade onaylandıktan sonra ücret iadeniz beş iş günü içerisinde bankanıza aktarılır.

Soiley.com üzerinden yapılan online alışverişlerde kart kullanımı güvenli mi?

Ödeme sürecinin son aşamasına kadar gerçekleşen tüm işlemler, üçüncü kişilerin erişimine karşı SSL sertifikası ve 3D secure sistemiyle korunmaktadır. Ödeme esnasında kart bilgileriniz hiçbir şekilde üçüncü kişiler tarafından görüntülenemez ve tarafımızca kayıt edilmez.